Jak szybciej zajść w ciążę? Popularne sposoby

Jak szybciej zajść w ciążę? Popularne sposoby

Nie możesz się doczekać momentu, gdy wreszcie weźmiesz w ramiona swoje własne maleństwo? Czekasz na cud poczęcia, lecz mimo starań ten moment nadal nie nadchodzi? Przekonaj się zatem co zrobić, aby szybciej zajść w ciążę. Z odpowiedziami przychodzi ten artykuł!

Na czym polega zapłodnienie?

Aby w brzuchu matki mogło rozpocząć się tworzenie nowego życia, konieczny jest akt zapłodnienia. Polega on na zapłodnieniu komórki jajowej znajdującej się w ciele kobiety za pomocą plemnika pochodzącego z układu rozrodczego mężczyzny. Najpopularniejszym spososem zapłodnienia komórki jajowej jest oczywiście uprawianie seksu. Dlatego nie należy zapominać, aby uprawiać go regularnie – wtedy z pewnością szanse na poczęcie zdecydowanie wzrosną. Oczywiście nikomu nie trzeba przypominać, że mężczyzna nie powinien w takiej sytuacji zakładać prezerwatywy, aby pozwolić spermie, w której znajdują się plemniki wniknąć do pochwy kobiety. Ważne jest również, aby wytrysk nastąpił, gdy prącie będzie znajdować się w pochwie, gdyż wtedy plemniki mają do pokonania krótką drogę do komórki jajowej. Aby więc móc cieszyć się rosnącym brzuchem, w teorii wystarczy jeden stosunek płciowy, lecz często zdarza się, że plemnikowi nie uda się zapłodnić komórki jajowej, przez co proces należy powtórzyć. W takim wypadku warto uprawiać seks regularnie, najlepiej co 2-3 dni.

Czytaj także: Badanie GPS – co to jest?

Dni płodne kluczem do sukcesu

Uprawianie seksu to nie jedyna informacja, jaką należy nabyć, gdy staramy się o dziecko. Kluczowym elementem będą również dni płodne, jakie posiada każda kobieta. W cyklu miesiączkowym występują okresy płodne i niepłodne, dlatego tak ważne jest, aby sprawdzić, którego dnia będziemy starać się o poczęcie. Cykl rozpoczyna się wraz z miesiączką, która trwa zazwyczaj około tygodnia. Po niej występuje faza folikularna, podczas której szanse na zapłodnienie są dość niskie. Natomiast najlepiej starać się o dzidziusa podczas owulacji, czyli trzeciego etapu cyklu miesiączkowego. Wtedy właśnie zostaje wytworzona nowa komórka jajowa, która czeka na mogące zapłodnić ją plemniki. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio obliczać dni cyklu miesiączkowego i wybierać dni płodne, czyli takie, podczas których występuje owulacja.

Postaw na kwas foliowy

Aby dodatkowo zwiększyć swoje szanse na poczęcie, warto zaopatrzyć się w kwas foliowy. Zaleca się, aby kobiety starające się o dziecko zażywały go w ilości 0,4 mg na dobę. Dzięki temu komórka jajowa zostanie wzmocniona i będzie rozwijać się w prawidłowy sposób, dzięki czemu będzie mogła zostać odpowiednio zapłodniona. Co ciekawe, warto, aby kwas foliowy był przyjmowany także przez przyszłego tatę, gdyż wzmacnia on plemniki, tak kluczowe dla zapłodnienia.

Czytaj także: Seks w ciąży – czy to bezpieczne?

Hormony rządzą

Podczas starania się o dziecko, koniecznie należy zwrócić uwagę na odpowiednie stężenie hormonów w ciele kobiety. To właśnie dzięki nim może rozpocząć się tworzenie nowego życia. Wśród hormonów, które odgrywają kluczową rolę w takiej sytuacji wyróżnić można progesteron, estrogen czy prolaktynę. Można w łatwy sposób zbadać ich stężenie podczas wykonanie badania laboratoryjnego, czyli po prostu badania krwi. Wyniki często są dostępne jeszcze tego samego dnia, dzięki czemu można w szybki i prosty sposób kontrolować funkcjonowanie ciała przyszłej mamy.

Odrzuć stres

Aby nastąpiło prawidłowe zapłodnienie, konieczne jest ograniczenie stresu przeżywanego zarówno przez kobietę, jak i mężczyznę. Dlatego tak ważne jest, aby podczas dni, gdy staramy się o dziecko zadbać o odpowiedni odpoczynek i relaks.