Szkoła rodzenia online

Ciąża, poród i opieka nad noworodkiem to bardzo wymagający czas. Niektóre kobiety liczą na intuicyjne podołanie wyzwaniom, jakie niesie przygotowanie do roli matki, inne — decydują się na zajęcia w szkole rodzenia, by usystematyzować i pogłębić wiedzę zdobytą poprzez czytanie poradników. Oczekują tym samym na zwiększenie swoich kompetencji, ale również na otrzymanie wsparcia, poczucia bezpieczeństwa i nabrania mocy sprawczej. Dużą popularnością cieszą się szkoły rodzenia online. Czy takie zajęcia mają sens i spełniają swoją funkcję?

Jakie przydatnie informacje przekazuje szkoła rodzenia online przyszłej matce?

Zajęcia internetowej szkoły rodzenia są układane według ścisłego programu, który ma za zadanie w trakcie wszystkich spotkań przekazać kobiecie kompleksowe, wiarygodne i potwierdzone medycznie informacje. Wiadomości te dotyczą przede wszystkim rozwoju płodu w poszczególnych miesiącach, specjalizowania się jego organów, a także zapotrzebowania na składniki odżywcze, które matka wraz z dietą powinna mu dostarczać.

Na zajęciach można również dowiedzieć się, jak kobieta prawidłowo ma o siebie zadbać w trakcie ciąży. Poruszane są zatem kwestie preferowanej i zakazanej aktywności fizycznej, suplementacji witamin, prawa do pierwszeństwa w miejscach publicznych, a także zaleceń co do sposobów podróżowania. Dodatkowo przyszła mama na zajęciach online dowiaduje się, w jaki sposób powinna psychicznie przygotować się do porodu zarówno siłami natury, jak i drogą cesarskiego cięcia. Przeprowadzany jest instruktaż prawidłowego oddychania, a także przybierania najbardziej ergonomicznych pozycji do karmienia.

Szkoła rodzenia online w swoim programie ma zawarty również cykl dotyczący połogu, zmian zachodzących w ciele i gospodarce hormonalnej w czasie jego trwania. Oprócz tego dowiedzieć się można jak prawidłowo opiekować się noworodkiem: w jaki sposób go przewijać, jak często karmić i kąpać, jak pielęgnować kikut pępkowy i obcinać paznokcie.

szkoła rodzenia online

Szkoła rodzenia online — jakie są jej atuty?

Podstawową zaletą zdalnej szkoły rodzenia (kurs online) jest możliwość brania udziału w zajęciach z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. Jest to szczególnie istotne dla pań, które mieszkają z dala od większych miast lub nie mają środka komunikacji, którym mogłyby dotrzeć do punktu stacjonarnego. Forma internetowa zajęć (kurs online) jest również pewnego rodzaju wyciągnięciem ręki w kierunku kobiet, których ciąża jest zagrożona, a ich stan zmusza je do spędzenia błogosławionego czasu jedynie w łóżku lub na kanapie. Kolejnym atutem tego typu szkoły jest to, że może być całkowicie refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co dodatkowo pozwala przyszłym rodzicom zaoszczędzić pieniądze. Dużą oszczędnością jest również to, że na takie spotkania nie trzeba dojeżdżać i opłacać biletów lub kosztów paliwa. Sama podróż dla kobiety ciężarnej, zwłaszcza w końcowych miesiącach również jest nie lada wyzwaniem.

Internetowa szkoła rodzenia musi posiadać odpowiednie pozwolenia i certyfikaty, by móc przekazywać swoją wiedzę w dokładnie takim samym zakresie, jak szkoły stacjonarne. Z tego powodu prowadzącymi są między innymi tytułowani pedagodzy, fizjoterapeuci, ginekolodzy, psychologowie i położnicy. Praktyczne porady dot. porodu naturalnego oraz planu porodu.

Czy warto zdecydować się na zajęcia szkoły rodzenia w formie online?

Odpowiedź wobec tylu zalet zdalnych zajęć szkoły rodzenia jest oczywista — tak, warto! Spotkania ze specjalistami w ramach NFZ na najwyższym poziomie merytorycznym w zaciszu swojego domu to coś, o czym nasze mamy i babcie mogły tylko pomarzyć. Jedynym mankamentem, jaki można by było znaleźć w tej formie wykładów, jest brak bezpośredniego kontaktu zarówno z prowadzącymi, jak i innymi uczestniczkami kursu. Jednak nawet w tej kwestii szkoły online wychodzą kobietom naprzeciw. Stworzono specjalne okna dialogowe (czaty) do wymiany poglądów i doświadczeń, a także kontaktu z wszystkimi osobami prowadzącymi zajęcia. To dodatkowy komfort, ponieważ nie trzeba stresować się zadawaniem pytań na forum grupy (a te zagadnienia często bywają intymne i dla wielu kobiet krępujące). Szkoły rodzenia online w założeniu mają mieć także zajęcia praktyczne – a więc przygotowywać przyszłych rodziców na spotkanie z dzieckiem, objaśniać proces porodu i połogu oraz edukować w zakresie opieki i pielęgnacji noworodka. szkoła rodzenia położnej Marii Strojnowskiej zaprasza!

Voucher do szkoły rodzenia online

Nasz kurs szkoły rodzenia transmitowany jest za pomocą kamer internetowych, gdzie dokładnie widać poszczególne ćwiczenia i czynności, jakie wykonują instruktorzy. Dodatkowo bardzo często po zakończeniu spotkania przesyłają oni dodatkowe skrypty, filmiki i informacje, do których kobieta może zajrzeć w dogodnym dla siebie momencie. To właśnie wszystkie powyżej wymienione zalety skłaniają coraz większą ilość kobiet do podjęcia decyzji o uczestnictwie w szkole rodzenia online. Skorzystaj z certyfikowanych doradców laktacyjnych. Karmienie piersią to nic trudnego – wszystkiego nauczymy także w stacjonarnej szkole rodzenia. Podpowiadamy gdzie rodzić w Gdańsku oraz jak wybrać oddział położniczy. Wiele osób pyta także o uniwersyteckie centrum kliniczne i warunki tamtejszego oddziału położniczego. Teraz już zapewne wiesz czy szkola rodzenia online czy stacjonarnie.