O naszej szkole rodzenia

„…bo każda kobieta  od 21 tygodnia ciąży powinna być objęta bezpłatną opieką położnej.”

Maria Strojnowska

Jestem dyplomowaną położną a prywatnie szczęśliwą mężatką i matką dwóch dorosłych synów. W ciągu ponad 25 letniej praktyki pracowałam na oddziałach: ginekologii, patologii ciąży i na sali porodowej. Pracowałam w Szpitalu na Zaspie, w Szpitalu na Klinicznej, w Szpitalu Wojewódzkim i obecnie prowadzę Szkołę Rodzenia w Gdańsku. Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe, wiedza i umiejętności  zdobyte  w czasie tych lat  oraz na skończonych kursach i szkoleniach obecnie postanowiłam wykorzystać  proponując Paniom  Usługi Położniczo-Pielęgnacyjne oraz zajęcia w Szkole Rodzenia.

Przed porodem

Położne w naszej szkole rodzenia wyjaśnią i odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania. Będziecie mogli korzystać z wiedzy i doświadczenia naszego personelu. Kiedy będziecie mieli jakiś problem i wątpliwości zawsze możecie się poradzić położnej. Także po porodzie kiedy Wasze maleństwo będzie na świecie nie zostaniecie sami. W opiece nad Waszym skarbem pomoże Wam nasza położna. Przyjdzie do Was do domu z wizytą patronażową.

Spotkanie się z położną środowiskową przed porodem jest bardzo ważne. Zapraszamy wszystkie przyszłe mamy z partnerami na zajęcia w naszej szkole rodzenia. Zajmiemy się Tobą indywidualnie i profesjonalnie.

Bezpłatne ćwiczenia dla każdej ciężarnej posiadającej zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do ćwiczeń /1 raz w tygodniu/

Wizyty patronażowe

Każdej ciężarnej przysługują wizyty położnej środowiskowej od 21 tygodnia jeden raz w tygodniu, a od 32 tygodnia ciąży dwa razy w tygodniu.

Jeśli jesteś w ciąży, masz wątpliwości i pytania, zgłoś się do mnie. Pomogę  Ci przygotować się do porodu, opieki nad noworodkiem, karmienia piersią. Prowadzę również wizyty patronażowe. Jeżeli jesteś  po porodzie wystarczy tylko zadzwonić, aby umówić się na wizytę. Pomogę Ci w problemach z laktacją, pokażę prawidłową technikę oraz wygodne pozycje do karmienia, omówimy kalendarz szczepień oraz suplementację witaminową dziecka i Twoją, a także sposób odżywiania się. Będę  Was wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno zawodowym jak i osobistym.

Co wyróżnia naszą szkołę?

Kwalifikacje:
• Dyplom położnej (Medyczne Studium Zawodowe Wydz. Położnych)

Kursy:
• Kurs kwalifikacyjny dla położnych środowiskowo-rodzinnych

Szkolenia:
• Samobadanie i profilaktyka raka piersi

• Prowadzenie aktywnej szkoły rodzenia

Sukcesy zawodowe:
• Samodzielność zawodowa uzyskana w trakcie prowadzenia Indywidualnej Praktyki Położnej

Nasza szkoła rodzenia oferuje zajęcia ruchowe z fizjoterapeutą oraz ćwiczenia z oddychania w poszczególnych fazach porodu. Będą również ćwiczenia z kąpieli noworodka, ubierania, przewijania, dbania o pępek. Spędzimy w naszej szkole miłe chwile i nawiążemy nowe znajomości. Zachęcamy także do zapoznania się z programem szkoły rodzenia. Posiadamy także nowoczesny aparat KTG.