



O naszej szkole rodzenia
„…bo każda kobieta od 21 tygodnia ciąży powinna być objęta bezpłatną opieką położnej.”
Nasza szkoła rodzenia oferuje zajęcia ruchowe z fizjoterapeutą oraz ćwiczenia z oddychania w poszczególnych fazach porodu. Będą również ćwiczenia z kąpieli noworodka, ubierania, przewijania, dbania o pępek. Spędzimy w naszej szkole miłe chwile i nawiążemy nowe znajomości. Zachęcamy także do zapoznania się z programem szkoły rodzenia. Posiadamy także nowoczesny aparat KTG.
Co wyróżnia naszą szkołę?
Przed porodem
Położne w naszej szkole rodzenia wyjaśnią i odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania. Będziecie mogli korzystać z wiedzy i doświadczenia naszego personelu. Kiedy będziecie mieli jakiś problem i wątpliwości zawsze możecie się poradzić położnej. Także po porodzie kiedy Wasze maleństwo będzie na świecie nie zostaniecie sami. W opiece nad Waszym skarbem pomoże Wam nasza położna. Przyjdzie do Was do domu z wizytą patronażową.
Spotkanie się z położną środowiskową przed porodem jest bardzo ważne. Zapraszamy wszystkie przyszłe mamy z partnerami na zajęcia w naszej szkole rodzenia. Zajmiemy się Tobą indywidualnie i profesjonalnie.
Bezpłatne ćwiczenia dla każdej ciężarnej posiadającej zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do ćwiczeń /1 raz w tygodniu/


Wizyty patronażowe
Każdej ciężarnej przysługują wizyty położnej środowiskowej od 21 tygodnia jeden raz w tygodniu, a od 32 tygodnia ciąży dwa razy w tygodniu.
Jeśli jesteś w ciąży, masz wątpliwości i pytania, zgłoś się do mnie. Pomogę Ci przygotować się do porodu, opieki nad noworodkiem, karmienia piersią. Prowadzę również wizyty patronażowe. Jeżeli jesteś po porodzie wystarczy tylko zadzwonić, aby umówić się na wizytę. Pomogę Ci w problemach z laktacją, pokażę prawidłową technikę oraz wygodne pozycje do karmienia, omówimy kalendarz szczepień oraz suplementację witaminową dziecka i Twoją, a także sposób odżywiania się. Będę Was wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno zawodowym jak i osobistym.
Nasi specjaliści
Maria Strojnowska
Jestem dyplomowaną położną a prywatnie szczęśliwą mężatką i matką dwóch dorosłych synów. W ciągu ponad 25 letniej praktyki pracowałam na oddziałach: ginekologii, patologii ciąży i na sali porodowej. Pracowałam w Szpitalu na Zaspie, w Szpitalu na Klinicznej, w Szpitalu Wojewódzkim i obecnie prowadzę Szkołę Rodzenia w Gdańsku. Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe, wiedza i umiejętności zdobyte w czasie tych lat oraz na skończonych kursach i szkoleniach obecnie postanowiłam wykorzystać proponując Paniom Usługi Położniczo-Pielęgnacyjne oraz zajęcia w Szkole Rodzenia.

Magdalena Paszko
Jestem dyplomowaną fizjoterapeutką, tytuł magistra otrzymałam na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Moje doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Copernicus Podmiot Leczniczym Sp z o.o. na oddziale rehabilitacji ambulatoryjnej i OiOM, a następnie w Rehasport Gdańsk. We wrześniu 2020 do czerwca 2021 współpracowałam z Polskim Związkiem Żeglarzy m.in. srebrnymi medalistkami Jolanta Ogar-Hill i Agnieszką Skrzypulec. Jako miłośniczka aktywnego stylu życia staram się zaszczepić zamiłowanie do sportu wśród moich pacjentów.
Ukończyłam kursy kierunkowe w zakresie uroginekologii oraz ortopedii:
- Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uro-Ginekologicznego (PTUG)
- Aktywność fizyczna kobiet w ciąży
- Aktywność fizyczna kobiet po porodzie
- Osteopatyczne podejście do ciąży i bezpłodności
- Masaż kobiet w ciąży
- Kinesiotaping
- Kaltenborn-Evjenth (certyfikowany terapeuta)
- PNF rozwijający (certyfikowany terapeuta)
- Diagnostyka i leczenie zaburzeń narządu żucia. Kurs dla fizjoterapeutów
- Suche igłowanie
- Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach obręczy barkowe
Zapraszam na fizjoterapię wszystkie kobiety zmagające się z:
- nietrzymaniem moczu
- obniżeniem narządów rodnych
- nietrzymaniem stolca, gazów
- dolegliwościami bólowymi miednicy
- zaburzeniami seksualnym (w tym bóle podczas stosunku)
oraz Panie w ciąży w celu przygotowania ciała do porodu i niwelowania przeciążeń z jakim się zmagają.
